19 Kasım 2013 Salı

Toledo Damasquino (Damascene) Jewelry

Merhaba!

Yolculuklar, hastalıklar derken bir süre blogdan ayrı kaldım. Bu süre zarfında sıklıkla kullandığım aksesuarları yazarak başlamak istiyorum.

Toledo Damasquino (Damascene) Jewelry

İspanya'da yaşadığım dönemde neredeyse her şehrinde rastladığım ama kalbinin Toledo'da attığı takılarımdan bahsedeyim. Damasquino (Damascene) olarak bilinen, sarı-siyah renkli bu aksesuarlar, farklı bir metal ile altının birlikte işlenmesiyle ortaya çıkıyor. Broştan bileziğe, küpeden kolyeye çok çeşitleri bulunuyor. Özellikle de benim gibi siyah ve altının uyumunu sevenler için harikalar :)


Toledo Damasquino (Damascene) Jewelry

Bir gün Madrid'e yolunuz düşerse, sadece 70km uzağındaki Toledo'ya uğramayı unutmayın derim. Kısa süren tren yolculuğu sonrasında hayran kalacağınız küçük, şirin, tarihi ve egzotik bir yer. Elbette bu takılara sahip olmak için şimdi kalkıp oralara kadar gitmenize gerek yok :) Artık birçok web sitesinin online alışveriş imkanı ile sahip olabiliyorsunuz.

Toledo Damasquino (Damascene) Jewelry

Benim sahip olduklarım şimdilik bunlar. Bir de hediye olarak anneme çiçek işlemeli, kelepçeli Damaquino bileziği almıştım. Hediye için alternatif arayanlara da yardımcı olabilecek aksesuarlar olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında yardım isteyenler bana e-mail yoluyla ulaşabilirler ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...