8 Nisan 2014 Salı

NYX HD Studio Photogenic Grinding Powder

 Yaz geliyor, makyaj yardımcılarımız değişiyor. Fondötenler ağır geleceği için BB kremler hatta krem+pudra olayı yeterli olacağa benziyor. En azından ben öyle düşünüyorum. Makyaj malzemelerimi içeriklerine dikkat ederek almaya çalışıyorum. Araştırdıktan sonra yurt dışından sipariş ile ya da kendim gittiğim zamanlarda deneyerek alıyordum. Ama Nyx ürünlerinin Türkiye'de yaygınlaşmasıyla birlikte bazı ürünleri bir kaç defa deneme ve düşünme fırsatım oldu. Bunlardan biri beğenerek aldığım pudrası NYX HD Studio Photogenic Grinding Powder.

NYX HD Studio Photogenic Grinding Powder

Benim için önemli olan yaz günlerindeki parlayan cildimi matlaştırmak ve bazen ortaya çıkan hassasiyet kaynaklı kızarıklığın giderilmesiydi. Yoğun bir kapatıcılığı olduğunu söyleyemem ama genel itibariyle memnun kaldığım bir örtücülüğü var. Gözenek problemim yok ama yüzdeki gözeneklerin görünümünü aza indirdiği, güzel bir aydınlık verdiği ve sizi o anda kamera çekimine hazırladığı söyleniyor ;)

NYX HD Pudra

Talc-free ve paraben-free olması hoşuma gitti. Genelde mineral fondötenler kullandığım için ambalajı da bana yabancı gelmedi. Ama kullanmayanlar için açıklayabilirim. Pudranın ismindeki öğütme, ezme anlamına gelen "grinding" işlemi ile, yani aynalı kısmı açtıktan sonra kapağı çevirip tık sesini duyduğunuzda, tek kullanımlık pudrayı öğütmüş oluyorsunuz ;)

NYX HD Grinding Powder

Tonlar 1'den 6'ya kadar numaralandırılmış. Bendeki 3 numara olan Sand Beige, pembe alt tonlu light-medium tonlarında olduğu için tercih ettim. Aslında beyaz tenim için 1-2 numara da olabilirdi ama hem yaz geldiği için biraz daha koyusunu hem de pembe alt tonlu sevdiğim için 3 numarayı tercih ettim.  

NYX HD Powder

Ben, iki defa ayrı günlerde giderek denedim, farklı ışıklar altında baktım, öyle aldım. Siz de mutlaka cilt tonunuzla uyum sağlayabilecek memnun kalacağınız bir tonunu bu yöntemle bulabilirsiniz. Hatta size uygun tonu zaten biliyorsanız ya da bulunduğunuz şehirde bu ürünü satın alaileceğiniz bir kozmetik market yoksa Lilakutu'dan da sipariş verebilirsiniz ;)
Herkese keyifle geçireceği bir yaz diliyorum ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...