21 Nisan 2014 Pazartesi

Rosense Gül Suyu

Gül suyunun hayatımdaki yeri başkadır. Ben de düşündüm birçok deneyimimi paylaştığım blogumda neden buna dair bir şey yazmadım diye :) Memleketimin Isparta'ya yakın olması sebebiyle gül lokumları, gül suları, gül kremleri hep hayatımda olmuştu. Ama içlerinden biri var ki yıllardır elimden hiç düşürmedim. Tabii ki GÜL SUYU <3

Rosense Gül Suyu

Gül suyunun işlevleri aslında saymakla bitmez. Tek başına kullanıldığında harikalar yaratabilirken, başka karışımlarda kullanılarak maske, nemlendirici vs. de olabiliyor. Kokusunun hafızaya iyi geldiği zihni açtığı da söyleniyor. Hatta göz altı morlukları ve şişkinlikler için bile tavsiye ediliyormuş sanırım. Ben tabii ki ilk olarak tonik amaçlı kullanıyorum. Yaptığım ne kadar doğru bilmiyorum ama uzun bir süre önce alkol içeren içermeyen, zararsız dedikleri ama cildimi yıprattığını hissettiğim toniklerime veda ettim. Belki ileride anti-age takviyesi olması amacıyla düşündüğüm birkaç markayı inceleyebilirim. Ama şimdilik favorim bu ;)

Banyodan çıktıktan sonra ilk işim buzdolabında sakladığım gül suyunu bazen pamukla bazen direk yüzüme içirmek oluyor :) Aynı zamanda gül suyunu, buzdolabının buzluk bölümündeki buz kalıplarına da koyuyorum ve temizleme sonrası buz küplerini yüzümde gezdirerek eritiyorum. Her yüz temizleme işlemi sonrasında tonik amaçlı kullanıyorum. Temizleme amaçlı ya da yazın sıcak günlerinde ferahlama amaçlı kullandığım da oluyor. Hatta sanırım bu yaz Watsons'tan aldığım pompalı şişelere doldurarak çantama da atacağım. Nasıl fikir? ;)

Rosense Pure Rose Water

Gül yapraklarını kaynatarak elde edebileceğimiz gibi bizim yerimize %100 saf gül suyu üreten firmaları da tercih edebiliriz. Benim bu konudaki tercihim Rosense oluyor. Gülbirlik markası olan Rosense, bildiğim kadarıyla dünyanın en büyük gülyağı üreticisi ve ihracatçısıdır. Kullandığınız bir ürünün arkasında yazan "Hiç bir katkı maddesi içermez" yazısı sizi de mutlu etmiyor mu? :)

Keyifli günler <3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...