26 Temmuz 2014 Cumartesi

The Invention of Lying - Yalanın İcadı (2009)

Güzel bir cumartesi gününden herkese merhaba!

Öyle bir dünya düşünün ki henüz hiç yalan söylenmemiş. Ne beyaz, ne kırmızı, ne de pembe bir yalan... Blogumda paylaştığım filmler genellikle; ortak paydada beğenilen, ödül alan vs. filmler değil de unutulmuş, çok gündeme gelmemiş, farklı konuları işleyen filmler oldu :) İzlediğim böyle bir filmi daha burada paylaşmak istedim ;)

Yalanın İcadı


Imdb puanı 6,4 olan film konusu itibariyle ilgimi çekmişti. The Invention of Lying - Yalanın İcadı (2009) baş rollerini Ricky Gervais ve Jennifer Garner paylaşıyor. İyi bir komedi olduğunu söyleyemem ama konuyu iyi işlediklerini itiraf edebilirim. İşte en başta söylediğim gibi; öyle bir dünya düşünün ki henüz hiç yalan söylenmemiş. Ne beyaz, ne kırmızı, ne de pembe bir yalan... Sonra bir gün birisi bunu gerçekleştiriyor ve sonrasında olanlar filme konu oluyor. Aslında izlerken keyif aldığım kısım, ilk yalan söylenene kadar olan kısımdı. Hatta sonlara doğru saçmalamış olabilirler düşüncesindeyim. Yine de tatlı Jennifer hatrına izlenebilir ;) 

Yalan söylemek elbette doğru olmayan bir davranış ama filmi izlerken açık sözlülüğün de "bir yere kadar" dedirttiğini fark ediyorsunuz :) Şiddetle tavsiye etmiyorum ama vaktiniz olursa gözden geçirebileceğiniz bir film. 

Keyifli seyirler <3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...