31 Aralık 2014 Çarşamba

Yılbaşı Menüsü Kabus Olmasın :)

Yılın son gününden herkese Merhaba ;)

2014'ün son yazısı bu akşam alacağımız kaloriler ile ilgili olacak. Yeni yıla nasıl girersek tüm yıl öyle geçermiş sözüne inanmasam da yeni yılda sağlıklı yaşama bu akşamdan başlayabiliriz düşüncesindeyim :) 

Yılbaşı gecesi evde değilsek, yağlı ve ağır yemeklerden uzak durmalıyız. Sebze, ızgara gibi tercihlerde bulunmalıyız. Mezelerden yağlı olmayanları tercih etmeli, hepsinden birer kaşık olacak şekilde 6-7 kaşığı geçirmemeliyiz. Kuruyemiş olarak kavrulmamış tuzsuz olanları tercih etmeliyiz. 

Yılbaşı gecesini evde geçireceksek işimiz daha kolay :) Çünkü sağlıklı atıştırmalıkları kendimiz hazırlayabiliriz. Atıştırmalık olarak sebze ağırlıklı olanları tercih etmeliyiz. Örneğin;

Havuç ve salatalıkları uzun ince dilimleyebilir, limonlu su eklenmiş bardaklara yerleştirebilirsiniz. Brüksel lahanası, brokoli, karnıbahar gibi sebzeleri haşlayarak şık sunumlarla sofraya ekyelebilirsiniz. 
Buzdolabınızda bulunan sebze ve meyveler ile eğlenceli atıştırmalıklar yapabilirsiniz.
Cips yerine, elma dilimlerini üzerine tarçın serperek fırınlayabilirsiniz. Ya da yağsız tuzsuz patlamış mısır tüketebilirsiniz, bir kasenin 1 dilim ekmeğe eş değer olduğunu unutmadan :)
Şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar tercih edebilirsiniz. Hatta az şekerle pişirilmiş ayva veya kabak tatlısı neden olmasın :)Mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yıl olması dileğiyle <3


*Görseller alıntıdır. Tarifler için fotoğrafların üzerinde yazan web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...